Grupa 3 – Gotowi do praktyk

Fundacja Learn Co

Zakończyliśmy przygotowania dla Grupy 3.

Wszyscy stażyści z powodzeniem opanowali treści kursu językowego, pedagogicznego oraz kulturowego. Były to 3 długie i intensywne dni nauki. Każdy praktykant musiał opanować podstawowe zwroty umożliwiających porozumienie się na co dzień. W trakcie przygotowań duży nacisk położyliśmy na słownictwo zawodowe, tak by odbywając możliwe było zrealizowanie całego programu.

W trakcie przygotowań kulturowych młodzież dostałą dużą dawkę informacji o państwie stażu i mentalności ludzi tam mieszkających. Przedstawione były najważniejsze elementy, dzięki którym pobyt i funkcjonowanie w Niemczech będą bezstresowe i przyjemne. Dopełnieniem cyklu były warsztaty pedagogiczne, na których z grupy uczniów z różnych miejscowości, klas i zawodów stożyliśmy zgrany zespół. Uczestnicy poznali się wzajemnie oraz trenowali narzędzia do skutecznej komunikacji i rozwiązywania konfliktów.

Na koniec przygotowań odbył się test języka niemieckiego. Wiedzę  sprawdził testem lektor. Wszyscy praktykanci otrzymali zaliczenie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy na stażu w Görlitz.

Grupa 3 Fundacja Learn Co

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego