Grupa 4 – przygotowania

Fundacja Learn CoPrzygotowania do wyjazdu na staż grupy 4 rozpoczęte.

W niedzielę 31 sierpnia 2014 odbyły się pierwsze zajęcia z języka niemieckiego oraz przygotowania pedagogicznego. W przyszłym tygodniu do zajęć dołączone będą warsztaty kulturowe. Każdy uczeń uzyska łącznie 27 godzin przygotowania do stażu. Celem szkolenia jest jak najlepsze przygotowanie uczestników do samodzielnego funkcjonowania w trakcie praktycznej nauki zawodu za granicą. Grupę 4 tworzą uczniowie kształcący się w zawodach związanych z obróbką drewna – ośmiu stolarzy oraz dwóch dekarzy.

Uczestnictwo w przygotowaniach oznaczało dla całej grupy dobrowolne skrócenie wakacji o jeden dzień. Chęć uczestnictwa oraz przewidywane korzyści ze stażu sprawiły, że młodzież pojawiła się w komplecie i punktualnie na zajęciach. W pierwszych chwilach wyczuwany był niepokój wyrażany ogromną ilością pytań. Jednak dzięki odpowiedziom udzielonym przez przedstawicieli fundacji grupa mogła skoncentrować się na nauce.

Tradycyjnie już ćwiczenia językowe proponowane przez lektora wprowadziły grupę w osłupienie. Dzięki formie warsztatowej wszystkie osoby były zaangażowane w naukę. Pod koniec zajęć pojawiły się także żarty wykorzystujące wiedzę z języka niemieckiego. Przełamanie blokady w używaniu języka niemieckiego został zrealizowany. Czas podczas szkolenia minął bardzo szybko i co był wielkim zaskoczeniem dla stażystów. Usłyszeć można było: „tak szybko”, „było fajnie, a myślałem, że będę się nudził”, „szkoda, że nas Pani nie uczy w szkole”.

W przyszłym tygodniu jeszcze więcej zajęć. Warsztaty odbędą się 06 i 07 września 2014 r. Zaczynamy punktualnie o 9:00.

Chętnych na praktyki w Niemczech zapraszamy do przesyłania formularzy rekrutacyjnych na adres e-mail: projekt@learnco.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego