Przygotowania do stażu – grupa 3

Fundacja Learn CoRozpoczęliśmy przygotowania do wyjazdu dla kolejnych uczestników projektu „Praktyka czyni mistrza”. To już 3 dziesiątka uczniów szkół zawodowych, która pojedzie na 2 tygodnie po praktyczną wiedzę do Saksonii.

Tym razem grupę tworzą Dolnoślązacy, kształcących się w zawodzie montera robót wykończeniowych w budownictwie. Przed stażystami weekendy z intensywną nauką języka niemieckiego, przygotowania kulturowego i pedagogicznego. W sumie 27 godzin aktywnej nauki ze świetnymi specjalistami.

Pierwsze zajęcia odbyły się w niedzielę 8 czerwca 2014 r. we Wrocławiu. Mimo wielkiej niepewności związanej z intensywną nauką języka niemieckiego w nowej grupie humory dopisywały. Najważniejsze pytania uczniów dotyczyły testu sprawdzającego jaki czeka uczniów na zakończenie. Zdenerwowanie szybko minęło i rozpoczęły się zajęcia. Dopiero w tym momencie praktykanci zrobili wielkie oczy ze zdziwienia. Zajęcia z języka niemieckiego zamiast nudnych, usypiających wykładów były dynamicznym warsztatem, z pełną paletą metod nauczania. Według opinii uczestników – jeszcze żadne zajęcia języka obcego nie były tak przyjemne i nie minęły tak szybko.

Kolejnym etapem był warsztat przygotowania kulturowego. W trakcie uczestnicy wymienili się swoją wiedzą i doświadczaniem odnośnie Niemców i Niemiec. Zmierzyli się ze stereotypami i dowiedzieli się dużo ciekawostek o kulturze.

Mimo aktywnej nauki przez cały dzień do późnego popołudnia uczestnicy wracali do domów z przekonaniem, że jeszcze kilka zajęć i sobie świetnie poradzą i będą się potrafili porozumieć.

W przyszłym tygodniu jeszcze więcej zajęć. Warsztaty odbędą się 14 i 15 czerwca 2014 r. Zaczynamy punktualnie o 9:30.

Chętnych na praktyki w Niemczech zapraszamy do przesyłania formularzy rekrutacyjnych na adres e-mail: projekt@learnco.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego