Zakończenie przygotowań Grupy 4

Fundacja Learn Co

Dzisiaj zakończyliśmy przygotowanie uczestników grupy 4 do pobytu na stażu w Niemczech. Dla uczniów były to 3 dni wypełnione nauką niemieckiego, poznawaniem kultury zachodnich sąsiadów oraz siebie nawzajem.

Grupa pilnie powtarzała zwroty grzecznościowe, odgrywała scenki z zakupów, wizyty na dworcu i u lekarza. Dodatkowo stażyści nauczyli się słownictwa związanego z zawodem, w którym się kształcą. Tym razem była to część, która wzbudziła największe zainteresowanie. Padło wiele szczegółowych pytań o nazwy przyrządów i urządzeń, co było też dużym wyzwaniem dla nauczyciela.

W trakcie zajęć kulturowych młodzież dopytywała o możliwości poznania miejsc, o których mówiła trenerka. Młodzież wspólnie z trenerką przygotowała listę rzeczy, które obowiązkowo chce zobaczyć będąc na stażu. Znalazły się na niej m.in. wycieczka do Drezna, wizyta w Zoo oraz zwiedzanie Browaru. Nuda z pewnością nie pojawi się podczas obywania praktyk w Görlitz.

Ostatnim elementem przygotowań były warsztaty pedagogiczne. Uczestnicy byli zaskoczeni, że pod tak groźnie brzmiącą nazwą kryły się przyjemne i rozrywkowe warsztaty. Dzięki nim mamy pewność, że grupa poradzi sobie w sytuacjach konfliktowych.

Po przygotowaniach przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy. Wszyscy uczniowie przekroczyli wymaganą ilość punktów na teście językowym i mogli spokojnie szykować torby na wyjazd.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego